W czym logopeda może pomóc wokaliście? Rozmowa z Aurelią Wawrowską

https://open.spotify.com/episode/7pEKAfm6y06blEFOYvuex3?si=y7NiP-eRSKmi2quJwtuDtA

Przecież do logopedy chodzi się tylko wtedy gdy mamy wady wymowy, prawda? – O tym dlaczego to nieprawda i dlaczego dla wokalistów współpraca z logopedą również jest wskazana, usłyszycie w tym właśnie odcinku. Poruszymy także wątki takie jak:

  • Na czym polega przegląd logopedyczny wokalisty?
  • Co ma badanie krwi do wizyty logopedycznej?
  • Czy każdy może nauczyć się mówić rrr?
  • Jakie mamy wędzidełka i jak mogą one wpłynąć na nasz komfort w mówieniu i śpiewaniu?
  • Samogłoska i spółgłoska – która jest ważniejsza w śpiewie?
  • Leniwy język? Czy na pewno?
  • Jak wygląda współpraca logopedy z trenerem wokalnym?

Jeśli zaciekawiły Cię te tematy, zapraszamy do wysłuchania rozmowy z logopedką Aurelią Wawrowską, którą poprowadziła Małgorzata Nawrot.

Gościni:

Aurelia Wawrowska – logopedka dla dorosłych i młodzieży. Od trzech lat aktywnie współpracuje ze śpiewającymi osobami. Współtworzy Instytut Rozwoju – W Przestrzeni we Wrocławiu. Wspiera rozwój mowy oraz komunikację osób dorosłych i młodzieży. Towarzyszy uczniom w trakcie nauki śpiewu oraz współpracuję z trenerami wokalnymi. Przygotowuje osoby do podjęcia nauki na kierunkach aktorskich. Opiekuje się pacjentami ortodontycznymi oraz fizjoterapeutycznymi. Prowadzi szkolenia i webinary dla wokalistów oraz superwizje dla logopedów. Współtworzy Spa Dla Głosu – cykliczne wydarzenie dla osób pracujących głosem, podczas którego masuje terapeutycznie. Do swojej pracy podchodzi holistycznie, a każdą osobę wspiera indywidualnie. Jest logopedą LGBT + friendly.

Prowadząca:

Małgorzata Nawrot – wokalistka, klarnecistka, trenerka wokalna. Ukończyła wokalistykę jazzową na  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Nauczanie śpiewu jest jej wielką pasją dlatego cały czas rozwija swoje umiejętności wokalne i trenerskie. Od najmłodszych lat rozwijała swoje umiejętności w różnych gatunkach muzycznych: folk, muzyka chóralna, orkiestrowa, śpiew klasyczny, wokalistyka jazzowa i rozrywkowa. Uważa, że w śpiewaniu duża rolę odgrywają emocje, napięcia w ciele oraz to w jaki sposób myślimy o sobie i swoich umiejętnościach wokalnych, dlatego holistycznie podchodzi do pracy z głosem.

Szkoliła się w oparciu o metody m.in:  Estill Voice Training, Flow Phonation, Doctor Vox Therapy Technique.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *