Każdy ma piękny głos, tylko nie ja? Rozmowa z Michaliną Zwierzychowską-Wydrą | Podcast „Na głosy o głosie”

Ta rozmowa miała być o czymś innym. Miała być o uprzedzeniach estetycznych w pracy z głosem. Ale jakoś tak wyszło, że wyszło o czymś zupełnie innym.

Wyszło o kolorach – o wszystkich możliwych odcieniach ludzkiego głosu.

  • O Michaliny i Patrycji “miękkich brzuszkach” – o ich obawach i kompulsywnej analizie własnych błędów.
  • O tym, dlaczego na scenie fałszujemy, nawet jeśli na próbie czy w domu idzie nam świetnie.
  • O eksperymentowaniu z głosem, o akceptacji, o dawaniu sobie prawa do błędów.

Jeśli kiedykolwiek czuła/eś że coś jest z Twoim głosem nie tak…

Jeśli czasem patrzysz z podziwem na swoją trenerkę/trenera i myślisz: “zazdroszczę, ten poziom, zero stresu, czysta przyjemność”…

Jeśli ktoś próbuje Cię przekonać, że istnieje jeden jedyny prawidłowy sposób śpiewania i coś Ci się w tej teorii nie trzyma kupy…

…ta rozmowa jest dla Ciebie!

Gościni:

Michalina Zwierzychowska- Wydra – trener głosu, wokalistka i prawdziwy voice geek.Mimo, że jako pierwsza kobieta w Polsce uzyskała certyfikację Estill Master Trainer w modelu Estill Voice Training, na co dzień pracuje holistycznie. Jest certyfikowaną trenerką Modern Vocal Training (LEVEL 2). Ukończyła studia Kształcenia głosu i mowy, a także przez rok uczyła się w CVI. Jest również instruktorem metody Butejki i certyfikowanym Vocal Health First Aider. Od lat Michalina prowadzi szkolenia i lekcje indywidualne w zakresie emisji głosu mówionego i śpiewanego. Jest również aktywną wokalistką. W wolnych chwilach współtworzy electroswingowy projekt „Mikki Wyde”, a także śpiewa bluesa. W 2021 roku założyła w Poznaniu Wydra Music Studio – szkołę głosu i muzyki rozrywkowej. Jak sama mówi – to miejsce, w którym każdy może się wydrzeć.

Prowadząca:

Patrycja Obara – pedgagożka, coachka, artystka, podcasterka. Założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu. Jest międzynarodowo certyfikowaną trenerką wokalną (Modern Vocal Training level 2) oraz specjalistka pierwszej pomocy wokalnej (Vocal Health First Aider). Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej i jest pasjonatką metodologii nauczania. Wygłosiła na ten temat dwa wystąpienia TEDx: “7 sekretów skutecznej nauki wszystkiego” i “Education – you’re doing it wrong”. W ramach stypendium MKiDN w 2020 roku wydała podręcznik pisania tekstów piosenek “Piosenkopisanie” od 1.09.2023 dostępny na stronie ⁠empik.com.⁠ Współprowadzi podcast Lekkomówni o wystąpieniach publicznych i podcast bliżej | rozmowy | muzyka towarzyszący piosenkom z jej najnowszej płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *