Zajęcia indywidualne

W naszej Szkole prowadzimy z różnych dziedzin, które mają jeden wspólny mianownik: wszystko, czego możesz potrzebować, żeby rozwinąć swój głos.

Więcej o poszczególnych rodzajach zajęć przeczytasz poniżej.

Emisja głosu (czy po prostu: śpiew) dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania! Wiemy, że regularne i dobrze dopasowane treningi zawsze gwarantują postępy, więc… Zapraszamy na treningi do nas! Mamy coś dla Ciebie niezależnie od tego, czy śpiewasz od lat i chcesz osiągnąć konkretne cele wokalne, czy dopiero zaczynasz swoją muzyczną przygodę i chcesz przełamać lody.

Śpiewanie jest naturalne, ludzkie i każdy się do śpiewania nadaje! Każdy, kto dobrze ćwiczy, będzie śpiewał coraz lepiej. Mamy na to dowody. I jeszcze na to, że znacznie więcej barier do śpiewania jest w głowie niż w ciele. Nad tym też pracujemy. W miłej, twórczej atmosferze 🙂

Zajęcia z emisji głosu to jednak nie tylko technika wokalna. Są to zajęcia wszechstronnie rozwijające muzycznie  i dające cały szereg umiejętności oraz poszerzające Twoją wiedzę i świadomość muzyczną. Zawierają w sobie elementy innych przedmiotów, takich jak kształcenie słuchu, improwizacja wokalna, czy teoria muzyki, a nawet elementy gry na instrumentach.

Na zajęciach nauczysz się między innymi:

 • Śpiewać, czy melorecytować piosenki w różnorodnych stylach muzycznych, zarówno z podkładem, jak i a capella
 • Używać głosu z zachowaniem zasad prawidłowej emisji i higieny głosu, tak aby wydobyć jego naturalny potencjał
 • Bardziej efektywnie oddychać
 • Mówić i śpiewać z zachowaniem poprawnej dykcji
 • Tworzyć w śpiewie własne melodie (improwizować)
 • Śpiewać w harmonii
 • Odtwarzać i tworzyć własne rytmy za pomocą instrumentów lub własnego ciała
 • Świadomie słuchać muzyki i rozpoznawać gatunki muzyczne, nastrój i charakter utworów, brzmienia różnych instrumentów, składowe harmonii
 • Posługiwać się językiem muzycznym, tak aby komunikacja z innymi muzykami nie była dla Ciebie wyzwaniem

Zapraszamy na zajęcia!

Ale, ale, głos to nie tylko śpiewanie! Wiemy, że w głos mowie jest równie ważny, ale pracuje się nad nim trochę inaczej, dlatego zapraszamy na specjalne zajęcia rozwijające umiejętność pięknego mówienia i dbania o głos. Szczególnie polecane dla nauczycieli, mówców, trenerów, podcasterów.

Zdarzyło Ci się stracić głos? Mieć problem z jego wydobyciem? A może jego barwa nie jest taka jak dawniej, zmatowiał, stał się słaby, cichy, nie wybrzmiewa? Może jest przemęczony? Może przechodził jakieś infekcje lub zabiegi i teraz potrzebuje wrócić do formy?
A może w takim razie przyda mu się rehabilitacja? Jeśli tak to śpieszymy z pomocą i zapraszamy na zajęcia wspomagające rehabilitację głosu.

Wiemy, że głos to delikatna sprawa, bardzo mocno związana z naszą tożsamością. Dlatego, jeśli jesteś osobą transpłciową i chcesz, żeby Twój głos brzmiał w sposób spójny z Twoją tożsamością, lub doświadczasz dysforii związanej ze swoim głosem, pomożemy Ci to zmienić. Nieważne, czy Twoim celem jest feminizacja, maskulinizacja, czy neutralizacja głosu, pokażemy Ci, jak osiągnąć trwały efekt w zdrowy i bezpieczny dla Twojego głosu sposób. Współpracujemy z grupą ekspertów i zadbamy, żeby na każdym etapie tranzycji Twój głos był w dobrych rękach.

 • Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmiany, ale nie wiesz, jak zacząć…
 • Jeśli wiesz, jak zacząć, ale nie masz motywacji, żeby zrobić pierwszy krok…
 • Jeśli masz dylemat, w którą stronę pójść i chcesz znaleźć opcję najlepszą dla Ciebie
 • Jeśli brakuje Ci pewności siebie i utrudnia Ci to realizację Twoich celów…
 • Jeśli chcesz nauczyć się lepiej sobie radzić ze stresem
 • Jeśli śpiewanie na lekcjach to dla Ciebie za mało i masz ochotę przyśpieszyć swój rozwój artystyczny

…może Ci w tym pomóc coaching.

Ale taki prawdziwy coaching. Nie wyświechtane motywacyjne gadki w rodzaju „możesz wszystko, jeśli tylko zechcesz!”, którymi wszyscy jesteśmy już trochę zmęczeni.

 • Coaching to uważne słuchanie, inne spojrzenie i towarzyszenie w zmianie.
 • Coaching to wspólne odkrywanie kierunku do celu i wsparcie w wykonywaniu pierwszego kroku. I kolejnych.
 • Coaching to praca, w której na pierwszym miejscu jesteś Ty i Twoje potrzeby, marzenia, cele.

Zapraszamy na zajęcia aktorskie metodą Michaiła Czechowa (to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie możesz uczyć się tą metodą), które pomogą Ci m. in. w przełamywaniu barier i integracji ducha z ciałem. Przyjdź na zajęcia, popracuj nad umiejętnością kierowania uwagi w korzystny dla siebie sposób i odkryj swój ruch niefizyczny, a żadna rola nie będzie Ci straszna. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszym blogu.

O obecności scenicznej oraz byciu w piosence, a także o tym jak zarządzać stresem i jak porwać publiczność dowiecie się na zajęciach z interpretacji piosenki. Bo u nas można! Zapraszamy na lekcje interpretacji piosenki, podczas których dochodzi do integracji pracy wokalnej i aktorskiej. Pracujemy zarówno pod kątem ogólnego rozwoju, jak i konkretnych potrzeb, jak na przykład występ, konkurs czy egzaminy do szkół artystycznych.

Wiecie, że #unasmożna nie tylko zaśpiewać piosenkę, ale również nauczyć się samodzielnie sobie do niej akompaniować na gitarze lub pianinie? To umiejętność bardzo istotna dla każdej wokalistki i każdego wokalisty, ponieważ niesamowicie usamodzielnia. No i kto wie, może po kilku zajęciach z akompaniamentu skomponujesz jakiś własny utwór?

Marzysz o napisaniu piosenki? Marzysz, ale wydaje Ci się to nieosiągalne, zbyt trudne? Przyjdź na zajęcia z songwritingu i przekonaj się, że #unasmożna! Songwriting to pisanie tekstów piosenek, zasady kompozycji, ale przede wszystkim dobra i bardzo twórcza zabawa.

Chcesz wiedzieć, jak zmienić tonację danego utworu i czym jest transpozycja? Ciekawią Cię skale, interwały, akordy, harmonia i wiele, wiele innych zagadnień? Nic prostszego! Zapraszamy do nas na zajęcia z teorii muzyki, zarówno w ujęciu klasycznym jak i jazzowym!

Czy nad słuchem muzycznym można pracować? Oczywiście! To nieprawda, że z dobrym słuchem trzeba się urodzić. Każdy kto ćwiczy, będzie się rozwijał i słyszał coraz lepiej. Praca przyniesie efekty. Jeśli boisz się, że czasem w Twoim śpiewie pojawia się fałsz, mamy na to lekarstwo. Zapraszamy na kształcenie słuchu – miła atmosfera, ciekawe zagadnienia, zero stresu, a do tego rozwój gwarantowany!

Piosenka to nie tylko melodia, to również rytm! Poznaj przeróżne rytmy, odnajdź groove w utworze i naucz się za nim podążać, pozwól swojemu ciału poczuć dany utwór! Zapraszamy do nas na zajęcia z rytmiki! Trochę pośpiewamy, trochę pogramy na bębnach, trochę się poruszamy.

Uwielbiamy śpiewać po angielsku, w końcu jest tyle przepięknych piosenek w tym języku! Warto jednak zadbać o to, żeby tak zwany ponglish nie zniweczył efektów naszej pracy nad utworem. Dlatego zapraszamy do nas na zajęcia z fonetyki angielskiej! Bo #unasmożna!

Poimprowizujmy! Zapraszamy do nas na improwizację wokalną dla każdego.
Zarówno od strony technicznej, jak i od strony przełamywania wewnętrznych barier. Przekonaj się, że potrafisz!

A może by tak nagrać jakiś utwór? A może zostać gwiazdą YouTuba? A może tak dla siebie coś nagrać, tak dla utrwalenia wspomnień? Nic prostszego. Zapraszamy na zajęcia z home recordingu, na których poznasz rodzaje mikrofonów oraz sposoby nagrywania i obróbki dźwięku. Nauczysz się obsługiwać oprogramowanie, które umożliwi Ci nagranie coverów, czy własnych kompozycji, którymi podbijesz internet! Kto wie, może nawet nagrasz coś w trakcie zajęć.

Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia, momentu na złapanie oddechu w środku zabieganego dnia, zapraszamy serdecznie! 30-minutowa sesja relaksacji z dyplomowaną muzykoterapeutką pozwoli Ci zregenerować siły i podładować baterie, dzięki czemu z nową energią zabierzesz się za kolejne działania.

If you are staying in Wrocław and would like to learn how to sing or simply improve your singing skills, but you don’t speak Polish fluently, we have a solution for you. In our School we have singing classes in English!