Ania Kamińska

Ania – łączy pisarskie zacięcie z miłością do muzyki. Pisze, komponuje, śpiewa – z ukulele, autoharfą albo pianinem. Swoją emocjonalność zamienia w piosenki w autorskim projekcie „kilka czułości” – aktualnie pracują nad autorską płytą.

Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Wcześniej swój warsztat doskonaliła we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Oławie w klasie fortepianu. Doświadczenie zdobywa także na wszelkiego rodzaju warsztatach (European Jazz School, Odkryj swój głos z Olgą Szwajgier, Voicingers, Flow Phonation) czy festiwalach (m.in. I miejsce na Festiwalu Beatlemania, III miejsce na Festiwalu Frazy, III miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki). Od 2020 uczy muzyki w Niepublicznej Prywatnej Szkole Podstawowej Montessori we Wrocławiu.

Współtworzy duet Anna Kamińska | Emil Smardzewski (pierwszy singiel „Sunny Day” ukazał się w 2020 roku i jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych), jazzowo-popową formację Bezlik (autorka tekstów i muzyki) oraz (jako oddana fanka Beatlesów) projekt „Beatles & more” wykonywany przez zespół CreARTive Project. Współpracuje z firmą Ortega w zakresie zdjęć oraz nagrań audio-video. Aktywnie uczestniczy również w projektach teatralnych: Nico w spektaklu „Jeździec Burzy” – reż. C. Studniak, scen. A. Jakubik, Dziewczyna w musicalu „Czasy” – scen. Sz. Barabach, reż. M. Kiljan, Marlenka w spektaklu „Hotel Breslau” w Teatrze Ekstrawersja – scen. i reż. K. Konik. Kilkukrotnie w roli bardki (long-term NPC) współtworzyła event „Witcher School” organizowany przez wrocławską agencję artystyczno-eventową 5 Żywiołów.

W muzyce zakochała się, kiedy jako mała dziewczynka usłyszała utwory zespołu The Beatles, właśnie wtedy dźwięki stały się dla niej łącznikiem pomiędzy emocjami a światem zewnętrznym. Ciągle poszukuje, uważa, że podczas tej fascynującej, nierzadko zaskakującej, muzycznej podróży najważniejsza jest szczerość, ale również ciekawość i odwaga. Wierzy, że pośród całego oceanu dźwięków, każdy znajdzie jakąś przestrzeń dla siebie. I w tym próbuje pomóc swoim uczniom, w odnalezieniu swojej własnej wokalnej ścieżki, aby coraz pewniej nią podążać odkrywając nowe inspiracje i własne brzmienia.

Z Wrocławską Szkołą Śpiewu związana jest od początku istnienia szkoły. Oprócz emisji głosu Ania prowadzi zespół wokalny oraz zajęcia z rytmiki, kształcenia słuchu, teorii muzyki w ujęciu jazzowym, pisania piosenek oraz improwizacji wokalnej.