Jak napisać piosenkę? Rozmowa z Patrycją Obarą | Podcast „Na głosy o głosie”

Czy zastanawialiście się kiedyś jak napisać piosenkę? Czy jest na to konkretny przepis? W dzisiejszym odcinku dowiecie się:

  • Skąd czerpać inspiracje i skąd brać pomysły na piosenki?
  • Od czego zacząć? Najpierw muzyka czy tekst? A może jeszcze jakoś inaczej?
  • Czy czekanie na wenę jest dobrą strategią, czy może można ją jakoś w miarę potrzeby przywołać?
  • Co to jest transakcentacja i dlaczego wzbudza tyle kontrowersji? I czy rzeczywiście słusznie?
  • Jak szukać swojego stylu tworzenia?
  • Jak pielęgnować swoją kreatywność?

W tej rozmowie w roli Gościni wystąpi Patrycja Obara, czyli współtwórczyni naszego podcastu, a rozmowę poprowadzi Małgorzata Nawrot.

Jesteście ciekawi? Zapraszamy do odsłuchu!

Gościni:

Patrycja Obara – pedgagożka, coachka, artystka, podcasterka. Założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu. Jest międzynarodowo certyfikowaną trenerką wokalną (Modern Vocal Training level 2) oraz specjalistką pierwszej pomocy wokalnej (Vocal Health First Aider). Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej i jest pasjonatką metodologii nauczania. Wygłosiła na ten temat dwa wystąpienia TEDx: “7 sekretów skutecznej nauki wszystkiego” i “Education – you’re doing it wrong”. W ramach stypendium MKiDN w 2020 roku wydała podręcznik pisania tekstów piosenek “Piosenkopisanie” od 1.09.2023 dostępny na stronie empik.com. Jej muzyki posłuchasz w serwisach streamingowych. Pisze i śpiewa w różnorodnej stylistyce, współpracuje także jako autorka tekstów z innymi artystami. Współprowadzi podcast Lekkomówni o wystąpieniach publicznych i podcast bliżej | rozmowy | muzyka towarzyszący piosenkom z jej najnowszej płyty.

Małgorzata Nawrot – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr Beaty Przybytek. Ukończyła również szkołę muzyczną I i II stopnia w Bochni na klarnecie. Nauczanie śpiewu jest jej wielką pasją dlatego cały czas rozwija swoje umiejętności wokalne i trenerskie. Pisze teksty i komponuje swoje utwory przy akompaniamencie gitary i pianina. Od najmłodszych lat rozwijała swoje umiejętności w różnych gatunkach muzycznych: folk, muzyka chóralna, orkiestrowa, śpiew klasyczny, wokalistyka jazzowa i rozrywkowa. Uczestniczyła w licznych warsztatach, kursach wokalnych i trenerskich: 47 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Warsztaty Magdalena Sekuła-Lemberger w oparciu o metodę Physiological Voice Training i Flow Phonation, Warsztaty Doctor Vox Therapy Technique, Szkolenie dla Trenerów Wokalnych Voice Progress.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *