Jak rozwijać słuch muzyczny? Rozmowa z Małgorzatą Nawrot | Podcast „Na głosy o głosie”

“Boję się, że nie mam słuchu”. “Chciałxbym śpiewać, ale wydaje mi się, że fałszuję”. Takie obawy bardzo często zgłaszają osoby uczące się śpiewać. Dlatego w tym odcinku przyglądamy się temu, jak to rzeczywiście jest z tym słuchem muzycznym. Czy naprawdę jest tak, że albo się go ma, albo nie ma?

Otóż nie do końca. Jest to umiejętność, którą można rozwijać i o tym opowiada w tej rozmowie Małgorzata Nawrot, a przy okazji odpowiada na kilka pytań:

– Jak ćwiczyć ucho?
– Czy to może być przyjemne?
– Na jakim poziomie zaawansowania warto sięgnąć po improwizację wokalną?
– Czy fałszowanie to zawsze oznaka braku słuchu muzycznego? (Spoiler: nie!)
– Jakie są korzyści z kształcenia słuchu?
– Jak kształcenie słuchu może pomóc w nauce języków obcych?

Posłuchaj rozmowy i dowiedz się, jak rozwijać swój słuch!

Gościni:

Małgorzata Nawrot – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr Beaty Przybytek. Ukończyła również szkołę muzyczną I i II stopnia w Bochni na klarnecie. Nauczanie śpiewu jest jej wielką pasją dlatego cały czas rozwija swoje umiejętności wokalne i trenerskie. Pisze teksty i komponuje swoje utwory przy akompaniamencie gitary i pianina. Od najmłodszych lat rozwijała swoje umiejętności w różnych gatunkach muzycznych: folk, muzyka chóralna, orkiestrowa, śpiew klasyczny, wokalistyka jazzowa i rozrywkowa. Uczestniczyła w licznych warsztatach, kursach wokalnych i trenerskich: 47 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Warsztaty Magdalena Sekuła-Lemberger w oparciu o metodę Physiological Voice Training i Flow Phonation, Warsztaty Doctor Vox Therapy Technique, Szkolenie dla Trenerów Wokalnych Voice Progress.

Prowadząca:

Patrycja Obara – pedgagożka, coachka, artystka, podcasterka. Założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu. Jest międzynarodowo certyfikowaną trenerką wokalną (Modern Vocal Training level 2) oraz specjalistką pierwszej pomocy wokalnej (Vocal Health First Aider). Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej i jest pasjonatką metodologii nauczania. Wygłosiła na ten temat dwa wystąpienia TEDx: “7 sekretów skutecznej nauki wszystkiego” i “Education – you’re doing it wrong”. W ramach stypendium MKiDN w 2020 roku wydała podręcznik pisania tekstów piosenek “Piosenkopisanie” od 1.09.2023 dostępny na stronie empik.com. Jej muzyki posłuchasz w serwisach streamingowych. Pisze i śpiewa w różnorodnej stylistyce, współpracuje także jako autorka tekstów z innymi artystami. Współprowadzi podcast Lekkomówni o wystąpieniach publicznych i podcast bliżej | rozmowy | muzyka towarzyszący piosenkom z jej najnowszej płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *