Niezwykłe połączenie między szczęką a miednicą – i jak to wpływa na głos? Rozmowa z Anną Dalszewską | Podcast „Na głosy o głosie”

Praca z głosem jest pracą nad balansem w całym naszym ciele. Jest tak dlatego, że w ciele znajduje się wiele połączeń. Połączenie szczeki z miednicą może wydawać się abstrakcyjne, bo są one od siebie dość oddalone, ale jest ono bardzo ważne bo wpływa na komfort wydobycia naszego głosu.

  • Co łączy szczękę z miednicą? 
  • Dlaczego bruksizm i problemy z kompensacją mięśni dna miednicy często idą ze sobą w parze
  • Co się dzieje gdy jedna część naszego ciała nie domaga?
  • Który to ten „dobry” oddech i dlaczego czasem „brzuchem” też można?
  • Ile mamy przepon w ciele – nie tylko jedną?
  • Czym jest powięź i dlaczego blizny zostawiają po sobie ślad nie tylko na skórze?
  • Co to jest fizjoterapia uroginekologiczna i co może zrobić dla naszego głosu?

O tym wszystkim i innych ciekawych tematach dowiecie się w dziejszym odcinku, w rozmowie Małgorzaty Nawrot z Anną Dalszewską.

Prowadząca:

Małgorzata Nawrot – wokalistka, klarnecistka, trenerka wokalna. Ukończyła wokalistykę jazzową na  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Nauczanie śpiewu jest jej wielką pasją dlatego cały czas rozwija swoje umiejętności wokalne i trenerskie. Od najmłodszych lat rozwijała swoje umiejętności w różnych gatunkach muzycznych: folk, muzyka chóralna, orkiestrowa, śpiew klasyczny, wokalistyka jazzowa i rozrywkowa. Uważa, że w śpiewaniu duża rolę odgrywają emocje, napięcia w ciele oraz to w jaki sposób myślimy o sobie i swoich umiejętnościach wokalnych, dlatego holistycznie podchodzi do pracy z głosem.

Szkoliła się w oparciu o metody m.in:  Estill Voice Training, Flow Phonation, Doctor Vox Therapy Technique.

Anna Dalszewska –  osteopatka, pasjonatka kobiecego zdrowia. Dzięki różnym technikom  manualnym jakich używa w pracy z ciałem, wspiera swoją wiedzą i terapią kobiety walczące z bolesnymi miesiączkami, endometriozą, bolesnym współżyciem czy niepłodnością. Pomaga wyleczyć ciało od stóp przez dno miednicy aż do głowy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *