Growling, screaming, czyli krzycz na zdrowie! Rozmowa z Adą Rusinkiewicz | Podcast „Na głosy o głosie”

Odcinek dla słuchaczy o mocnych nerwach. Albo po prostu otwartych głowach.

Ada Rusinkiewicz, specjalistka od wokalnych technik ekstremalnych, w rozmowie z Patrycją Obarą opowiada tym, jak (i po co) growlować i screamować. I w kilku miejscach może Cię ta rozmowa zaskoczyć.

🩷🧡 Posłuchaj tego odcinka, żeby dowiedzieć się:

🩷🧡 Czy techniki ekstremalne niszczą głos?

🩷🧡 Jaki jest związek między technikami ekstremalnymi a emocjami?

🩷🧡 Co jest bardziej naturalne – śpiew czy screaming?

🩷🧡 Czym się różni krzyk zdrowy od autoagresywnego?

🩷🧡 Jak to się stało, że dziewczyna, której muzyka metalowa kojarzyła się z odgłosami pralni, dziś uczy i sama używa wokalnych technik ekstremalnych?

🩷🧡 Co łatwiej zniszczyć uczniowi – głos, czy tożsamość artystyczną?

Dowiesz się też, co się nieuchronnie dzieje, kiedy Ada się zarzeka, że nigdy czegoś nie zrobi, a także jakie są refleksje Patrycji po jej pierwszych w życiu warsztatach z growlingu. Oczywiście u Ady.

Gościni:

Ada Rusinkiewicz – wokalistka, singer-songwriterka. Ukończyła klasę Śpiewu Jazzowego w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, była słuchaczką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jako jedna z nielicznych w Polsce uczy wokalnych technik ekstremalnych takich jak false cord screaming i distortion. Są to najczęściej spotykane techniki w muzyce metalowej i rockowej – false cord pozwala wydobywać z siebie takie dźwięki jak growl czy scream, a distortion dodaje rockowej „chrypy”.
Utwory zespołu HETHET, w którym śpiewa, pisze teksty i współtworzy muzykę, były nagradzane na wielu festiwalach, m.in. na Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”, na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki w ramach Impresji artystycznych Śpiewające Obrazy oraz na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej w Oleśnie.

Prowadząca:

Patrycja Obara – pedgagożka, coachka, artystka, podcasterka. Założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu. Jest międzynarodowo certyfikowaną trenerką wokalną (Modern Vocal Training level 2) oraz specjalistka pierwszej pomocy wokalnej (Vocal Health First Aider). Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej i jest pasjonatką metodologii nauczania. Wygłosiła na ten temat dwa wystąpienia TEDx: “7 sekretów skutecznej nauki wszystkiego” i “Education – you’re doing it wrong”. W ramach stypendium MKiDN w 2020 roku wydała podręcznik pisania tekstów piosenek “Piosenkopisanie” od 1.09.2023 dostępny na stronie empik.com. Współprowadzi podcast Lekkomówni o wystąpieniach publicznych i podcast bliżej | rozmowy | muzyka towarzyszący piosenkom z jej najnowszej płyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *