Debata „Szkoła przyszłości” w Sejmie RP z udziałem Patrycji Obary

Czy szkoła powinna uczyć konkretnych umiejętności, potrzebnych w pracy w określonym zawodzie, czy raczej przygotowywać ucznia do zmiennego rynku pracy i uczyć go elastyczności? I czy w procesie edukacji brane są pod uwagę emocje i potrzeby uczniów?

W marcu 2019 roku w Sejmie RP odbyła się debata zatytułowana „Szkoła przyszłości: jak się skutecznie uczyć?”. Zorganizowana została przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się między innymi Radek Kotarski i Arlena Witt, a także założycielka Wrocławskiej Szkoły Śpiewu, Partnerka Biura Mówców Spice. Polecamy tę debatę Waszej uwadze, a jej temat refleksji. Kliknięcie w zdjęcie przekieruje na stronę debaty.

Co można zmienić w systemie edukacji? Piszcie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *