Jak jazda konna może wpłynąć na głos – rozmowa z Magdaleną Kizinkiewicz | Podcast „Na głosy o głosie”

Lubicie jeździć konno? A co gdyby jazda konna mogła pomóc wam w pracy nad głosem? I co ma do tego aktorstwo?

Z tego odcinka dowiecie się:

  • Jak jazda konna może wpłynąć na głos?
  • Jak wygląda emisja głosu w aktorstwie?
  • Jak pracować z emocjami w mowie i śpiewie?
  • Napięcia w ciele a zamrożone emocje – jak wpływają na głos i jak z nimi pracować?
  • Dlaczego interpretacja utworu pomaga w śpiewaniu?

Opowie Wam o tym aktorka, trenerka wokalna oraz instruktorka jazdy konnej Magdalena Kizinkiewicz w rozmowie z Małgorzatą Nawrot.

Gościni:

Magdalena Kizinkiewicz – Skończyła PWST w Krakowie na wydziale aktorskim i pracowała w Teatrze Polskim w Warszawie, ale jak sama o sobie mówi: „W końcu jestem lwicą i poza lenistwem lubię polować, odkrywać nowe terytoria”, dlatego w międzyczasie prowadziła własny ośrodek jeździecki, gdzie uczyła m.in. jazdy konnej i ujeżdżała konie. Potem skończyła podyplomową logopedię na UW. Zaczęła wykładać w Warszawskiej Szkole Filmowej, UMFC, Szkole Machulskich, podjęła się współpracy z Teatrem Hybrydy UW i rozpoczęła przygodę reżyserską, która trwa do dziś. Jest aktorką i wciąż pracuje w zawodzie.  Przez ostatnie kilka lat prowadzi również prywatną praktykę jako konsultantka i terapeutka mowy, głosu i oddechu. Prowadzi konsultacje logopedyczne w ścisłej współpracy ze stomatologami i ortodontami.  Konsultuje klientów biznesowych w ramach wystąpień publicznych. Pomaga ludziom odzyskać głos po traumach. Towarzyszy tym, którzy poszukują swojego głosu po prostu, żeby żyło im się lżej.  Czyli zawsze blisko ludzi. Prowadzi autorskie warsztaty „Uwolnij swój głos”, w których stara się poruszać głos  z różnych miejsc człowieka: serca, zmysłów, emocji, ciała. Współprowadzi też liczne warsztaty skierowane zarówno do wokalistów, jak również fizjoterapeutów, osteopatów, logopedów i osób, dla których głos jest ważną częścią ich tożsamości.

Prowadząca:

Małgorzata Nawrot – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr Beaty Przybytek. Ukończyła również szkołę muzyczną I i II stopnia w Bochni na klarnecie. Nauczanie śpiewu jest jej wielką pasją dlatego cały czas rozwija swoje umiejętności wokalne i trenerskie. Pisze teksty i komponuje swoje utwory przy akompaniamencie gitary i pianina. Od najmłodszych lat rozwijała swoje umiejętności w różnych gatunkach muzycznych: folk, muzyka chóralna, orkiestrowa, śpiew klasyczny, wokalistyka jazzowa i rozrywkowa. Uczestniczyła w licznych warsztatach, kursach wokalnych i trenerskich: 47 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Warsztaty Magdalena Sekuła-Lemberger w oparciu o metodę Physiological Voice Training i Flow Phonation, Warsztaty Doctor Vox Therapy Technique, Szkolenie dla Trenerów Wokalnych Voice Progress.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *