Nagrania to dla wielu osób stresująca sprawa. Tworzymy coś, co zostanie na wieki i w oczywisty sposób zależy nam, żeby dobrze wypaść. Ale:
- Jak dobrze się przygotować do nagrań?
- Czy doskonale zagrany utwór jest zawsze doskonały?
- Dlaczego w studiu ważne są emocje?
- Czym się różni przygotowanie coveru i autorskiej piosenki?
- Czego można doświadczyć tylko raz i dlaczego warto?
Na te i inne pytania odpowie Marek Dziedzic w rozmowie z Patrycją Obarą. Oprócz tego poznasz:
- 5 największych błędów, jakie można popełnić w studiu
- 3 różne rodzaje procesu twórczego
Usłyszysz też kilka sentymentalnych i humorystycznych anegdot Patrycji i Marka z wielu lat ich wspólnej pracy, a na koniec dostaniesz jedną pro radę, która pomoże Ci się lepiej nagrać.
Gość:
Marek Dziedzic, inżynier dźwięku i producent muzyczny z ponad 15-letnim doświadczeniem, współtwórca wrocławskiego studia nagrań unIQ Studio. Na swoim koncie ma setki zrealizowanych nagrań zespołów i artystów solowych z różnych gatunków muzycznych od popu, przez hiphop, trap, folk, rock, metal, aż po muzykę orkiestrową i operową oraz wiele nagrań lektorskich. Nagrywał takich artystów jak: Magiera / Kajetan Wolas, Sylwia Lipka, Percival Schuttenbach, Jose Torres, Patrycja Obara, Artur Rojek, Szymon Chodyniecki, Maciek Musiałowski, Bad Ritual i inni. Prowadził zajęcia z realizacji nagrań w Regionalnym Ośrodku Edukacji Wrocław i Akademii Realizacji Dźwięku we Wrocławiu.
Prowadząca:
Patrycja Obara – pedgagożka, coachka, artystka, podcasterka. Założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu. Jest międzynarodowo certyfikowaną trenerką wokalną (Modern Vocal Training level 2) oraz specjalistką pierwszej pomocy wokalnej (Vocal Health First Aider). Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej i jest pasjonatką metodologii nauczania. Wygłosiła na ten temat dwa wystąpienia TEDx: “7 sekretów skutecznej nauki wszystkiego” i “Education – you’re doing it wrong”. W ramach stypendium MKiDN w 2020 roku wydała podręcznik pisania tekstów piosenek “Piosenkopisanie” od 1.09.2023 dostępny na stronie empik.com. Jej muzyki posłuchasz w serwisach streamingowych. Pisze i śpiewa w różnorodnej stylistyce, współpracuje także jako autorka tekstów z innymi artystami. Współprowadzi podcast Lekkomówni o wystąpieniach publicznych i podcast bliżej | rozmowy | muzyka towarzyszący piosenkom z jej najnowszej płyty.