Zespoły wokalne

We Wrocławskiej Szkole Śpiewu działają dwa zespoły wokalne:

Harmonium – zespół wokalny dla dorosłych oraz Młodzieżowy Zespół Wokalny

Nasze Zespoły Wokalne to grupy ludzi, których łączy wspólna pasja, którzy po całym dniu pracy lub szkoły, w środku tygodnia idą na próbę i robią to, co kochają najbardziej – a kochają śpiewać i to śpiewać wspólnie.

Zespoły prowadzi nasza Trenerka Anna Kamińska.

Podczas zajęć pracujemy nad:
• emisją głosu,
• słuchem muzycznym,
• słuchem harmonicznym,
• dykcją,
• intonacją,
• artykulacją,
• dynamiką,
• poczuciem rytmu,
• współbrzmieniem w zespole
• wrażliwością muzyczną,
• konkretnymi utworami.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

• Harmonium (zespół wokalny dla dorosłych) spotyka się w środy o 19:20, w sali przy ulicy Trwałej 7 (terminy ustalane są wspólnie). Czas trwania zajęć: 90 minut. Cena: 75 zł / os. za spotkanie.
  • Zespół młodzieżowy – termin zostanie ustalony wkrótce. Czas trwania zajęć: 60 minut. Cena: 70 zł / os. za spotkanie.

Nabór do grupy prowadzimy w trybie ciągłym. Obowiązuje darmowe przesłuchanie.

Zespoły występują na koncertach szkolnych organizowanych dwa razy w roku.

Zespół Harmonium wystąpił również podczas Festiwalu BuskerBus 2019 we Wrocławiu i zaśpiewał samodzielny koncert w Nietocie w kwietniu 2023 roku.

Zespoły pracują nad repertuarem rozrywkowym (piosenki popowe i musicalowe po polsku i po angielsku).