Regulamin

Regulamin Wrocławskiej Szkoły Śpiewu jest dostępny na stronie internetowej Szkoły. Rozpoczęcie nauki w Szkole (dokonanie pierwszej wpłaty) jest jednoznaczne z akceptacją jego postanowień.

Zajęcia we Wrocławskiej Szkole Śpiewu kierowane są zarówno do amatorów bez wcześniejszego przygotowania, jak i do zaawansowanych wokalistów.

Do Wrocławskiej Szkoły Śpiewu nie obowiązują egzaminy wstępne. Każdy może rozpocząć naukę w dowolnym momencie roku, a program nauczania będzie dostosowany do aktualnego poziomu wiedzy i umiejętności Ucznia.

Formą sprawdzenia nabytej wiedzy muzycznej i umiejętności są koncerty Uczniów, regularnie organizowane przez Szkołę na koniec każdego semestru szkolnego.

Szkoła prowadzi zajęcia indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zgodnie z ofertą dostępną na niniejszej stronie internetowej. Możliwe są także zajęcia w parach i grupowe, podlegają jednak odrębnym ustaleniom.

Terminy zajęć ustalane są indywidualnie. Z przyczyn organizacyjnych oraz dla zapewnienia optymalnej efektywności nauki zalecane jest wyznaczenie stałego terminu zajęć. Jeśli nie jest to możliwe, termin może być zmienny – w miarę dostępności sali i Trenerów.

Częstotliwość zajęć jest ustalana indywidualnie z Uczniem lub jego Opiekunem. Z punktu widzenia efektywności nauki zalecana częstotliwość to 1 spotkanie w tygodniu.

Szkoła prowadzi również na odrębnych zasadach warsztaty i zajęcia grupowe, o których informuje na stronie internetowej, w mediach społecznościowych i/lub przez newsletter.

EFEKTY KSZTAŁCENIA W SZKOLE

Wynikiem nauki we Wrocławskiej Szkole Śpiewu jest rozwinięcie szerokiego wachlarza umiejętności muzycznych oraz poszerzenie wiedzy z dziedziny muzyki, a także emisji i higieny głosu.

Wśród efektów kształcenia wymienić można:

• Rozwój w zakresie indywidualnej i zespołowej ekspresji muzycznej w zróżnicowanych gatunkach i stylach muzycznych, za pomocą głosu, instrumentów i własnego ciała
  • Rozwój w zakresie znajomości języka i funkcji muzyki i myślenia muzycznego
  • Rozwój w zakresie kreatywności muzycznej i twórczych działań w obrębie muzyki
  • Poszerzenie wiedzy o kulturze muzycznej
  • Rozwój umiejętności w zakresie fonetyki języków obcych
  • Rozwój umiejętności w zakresie twórczego pisania, a także wrażliwości i świadomości literackiej
  • Rozwój umiejętności w zakresie słuchu (w tym słuchu harmonicznego), rytmu i improwizacji muzycznej
  • Poszerzenie wiedzy i budowanie dobrych nawyków w zakresie higieny głosu i jego prawidłowej emisji, a także dykcji i artykulacji

ROZPOCZĘCIE NAUKI W SZKOLE

Naukę można rozpocząć w dowolnym momencie roku. Nauka odbywa się w trybie ciągłym, Wrocławska Szkoła Śpiewu nie dzieli roku na semestry. Zajęcia odbywają się także w okresie wakacyjnym w miarę dostępności Trenerów.

Rezerwacji terminu pierwszych zajęć można dokonać na trzy sposoby:

1. kontaktując się ze Szkołą pod numerem: +48 519 393 163
  2. mailowo pod adresem wroclawskaszkolaspiewu@gmail.com
  3. wypełniając formularz kontaktowy dostępny pod adresem: bit.ly/WSSformularz

W ciągu 24 godzin od rezerwacji terminu pierwszych zajęć należy przelać na konto Szkoły kwotę należną za te zajęcia (zgodnie z cennikiem poniżej) oraz przesłać potwierdzenie przelewu na adres wroclawskaszkolaspiewu@gmail.com. Brak wpłaty na konto w ciągu 24 godzin od momentu rezerwacji skutkuje anulowaniem umówionego terminu zajęć.

UMAWIANIE I ODWOŁYWANIE ZAJĘĆ

Terminy kolejnych zajęć można umawiać na dwa sposoby:

1. Podczas zajęć można bezpośrednio u Trenera umówić się na termin kolejnego spotkania.
  2. Poza zajęciami terminy kolejnych zajęć należy ustalać przez kontakt z koordynatorką zajęć Wrocławskiej Szkoły Śpiewu pod numerem: +48 519 393 163 lub mailowo pod adresem wroclawskaszkolaspiewu@gmail.com.

Odwoływać zajęcia można WYŁĄCZNIE kontaktując się ze Szkołą pod numerem: +48 519 393 163 lub mailowo pod adresem wroclawskaszkolaspiewu@gmail.com.

Ustalony termin zajęć można odwołać bez konsekwencji najpóźniej do 19:00 dnia poprzedzającego umówioną lekcję. Za zajęcia odwołane po tym terminie obowiązuje kara umowna w wysokości pełnej ceny odwołanych zajęć.

W przypadku zajęć odwołanych po terminie Szkoła prześle Uczniowi mailem ćwiczenia do wykonania we własnym zakresie, stanowiące ekwiwalent 1 lekcji.

PŁATNOŚCI

Zajęcia rozliczane są raz w miesiącu.

Po zakończeniu miesiąca kalendarzowego Uczeń w przeciągu tygodnia otrzyma drogą mailową zestawienie przeprowadzonych zajęć wraz z należnymi kwotami. Zestawienie to jednocześnie jest rachunkiem.

W szczególnych przypadkach Szkoła może przyznać Uczniowi rabat. Warunkiem przyznania rabatu jest terminowe dokonywanie płatności.

Uczeń (lub Opiekun) zobowiązany jest dokonać płatności w terminie określonym w rachunku.

Płatności należy dokonać przelewem bankowym. Dane do przelewu zostaną przesłane mailowo.

OFERTA ZAJĘĆ

Pełna oferta zajęć wraz z cennikiem znajduje się na stronie Cennik na rok szkolny 2024/2025.

Oprócz zajęć indywidualnych Szkoła oferuje inne usługi muzyczne, takie jak:

• Stworzenie podkładu muzycznego do piosenki
  • Aranżacja utworu
  • Stworzenie lub korekta tekstu piosenki
  • Stworzenie zapisu nutowego utworu
  • Mix/mastering nagrań
  • Warsztaty muzyczne
  • Oprawa artystyczna wydarzeń

Szczegóły oraz cena usługi ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb Zamawiającego lub, w przypadku warsztatów, w zależności od ich rodzaju.