Ania Kamińska

Ania łączy pisarskie zacięcie z miłością do muzyki. Pisze, komponuje, śpiewa – z ukulele, autoharfą albo pianinem. Współtworzy zespoły Bezlik oraz CreARTive Project. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, ukończyła również dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczęszczała do klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz do klasy fortepianu w PSM I stopnia w Oławie. Doświadczenie zdobywa także na wszelkiego rodzaju warsztatach (European Jazz School w Marburgu, Odkryj swój głos z O. Szwajgier, Voicingers, Flow Phonation z M. Sekułą-Lamberger, Flow Phonation z D. Płonką) oraz festiwalach (m.in.. I miejsce na Festiwalu Beatlemania, III miejsce na Festiwalu Frazy, III miejsce na 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki). Miała również przyjemność współpracować z wyjątkowymi ludźmi podczas projektów teatralnych – musical „Jeździec Burzy” (scen. Arkadiusz Jakubik, reż. Cezary Studniak), musical „Czasy” (scen. Szymon Barabach, reż. Mariusz Kiljan) oraz spektakl „Hotel Breslau” w Teatrze Ekstrawersja we Wrocławiu (scen. i reż. Karolina Konik).

W muzyce zakochała się, kiedy jako mała dziewczynka usłyszała utwory zespołu The Beatles, właśnie wtedy dźwięki stały się dla niej łącznikiem pomiędzy emocjami a światem zewnętrznym. Ciągle poszukuje, uważa, że podczas tej fascynującej, nierzadko zaskakującej, muzycznej podróży najważniejsza jest szczerość, ale również ciekawość. Dlatego każdemu uczniowi stara się pomóc w odnalezieniu jego własnej wokalnej ścieżki, aby coraz pewniej mógł nią podążać odkrywając nowe inspiracje i brzmienia.

Z Wrocławską Szkołą Śpiewu związana jest od początku istnienia szkoły. Oprócz emisji głosu Ania prowadzi zespół wokalny oraz zajęcia z rytmiki, kształcenia słuchu, teorii muzyki w ujęciu jazzowym, pisania piosenek oraz improwizacji wokalnej.