Wojtek Dereń

Wojtek jest aktorem scen muzycznych. Znaczy to tyle, że jest aktorem, który śpiewa i do tego tańczy. Choć do tańca średnio się chce przyznawać. Od 18 lat mieszka we Wrocławiu, w tym czasie (i wcześniej również) uprawiał chyba każdy możliwy rodzaj śpiewu, od muzyki dawnej, barokowej, klasycznej, operowej, po blues, jazz, a nawet rockowe, hardcore’owe, ciężkie brzmienia. Współpracował z Opera Wrocławska, Filharmonią Wrocławską i całą masą chórów ze stolicy Dolnego Śląska. Obecnie współpracuje z Cloud Theater oraz Teatr Muzyczny Capitol. Można go również zobaczyć i posłuchać podczas występów w Antykabarecie: Dobry Wieczór we Wrocławiu. W 2018 roku został jednym z laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki podczas 39 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Śpiew postrzega jako możliwość totalnej wypowiedzi. Głos ma być narzędziem, nie celem samym w sobie. Naukę śpiewu uważa za możliwość zajrzenia bardzo głęboko w siebie i wydobycie najbardziej zaskakujących emocji.

Praktykuje aikido w Dojo Wrocław Aikikai, uważa to za nierozłączną część jego życia jako artysty, pozwalającą na odkrywanie siebie z zupełnie innej, niecodziennej, trochę survivalowej strony.