Marzena Matyla

Marzena to doświadczona wokalistka i trenerka emisji głosu. Absolwentka studiów podyplomowych Retoryka funkcyjna, emisja i rehabilitacja głosu. Z muzyką związana od najmłodszych lat – uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrowie Wielkopolskim w klasie fortepianu i saksofonu, jednak zawsze to śpiew był tym, czym najbardziej chciała wyrażać się muzycznie. Swój wokal kształciła i doskonaliła pod okiem najlepszych nauczycieli z Polski i zagranicy, poznając wiele metod i technik pracy z głosem. Jest wokalistką w zespole Ke Nako, z którym koncertuje i pracuje nad autorską muzyką. W latach 2015-2020 związana z wrocławskim chórem Gospel Life, w którym była trenerką wokalną, solistką i chórzystką w jednym.

Ma doświadczenie studyjne i estradowe – koncertuje zarówno jako frontmanka, jak i jako chórki/chórzystka. Dzięki temu miała przyjemność współdzielić scenę m.in. z takimi ludźmi muzyki jak: Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewska, Kayah, The Village People, a także występować na prestiżowych scenach takich jak: Jarocin Festiwal, Teatr Leśny w Gdańsku, Sylwester na wrocławskim rynku, Capitol – finał 40PPA, Hala stulecia, itd. Brała z powodzeniem udział w 9 edycji programu Must be the music – Tylko muzyka (4xTAK).

Na przełomie 2019 i 2020 roku miała przyjemność śpiewać jako jedna z solistek w trasie “The best of Ennio Morricone” wraz z prawie 100-osobową orkiestrą i chórem w najpiękniejszych salach koncertowych w Niemczech, Danii, Szwajcarii i Szwecji.

W pracy z uczniem kieruje się zasadą: To od Ciebie zależy, co i jak będziesz chciał(a) przekazać swoim głosem, trener może tylko wskazać narzędzia, dzięki którym to osiągniesz. Ograniczenia są tylko w naszych głowach.

W naszej Szkole prowadzi zajęcia z zakresu emisji głosu, oraz rehabilitacji głosu.