Kasia Bazgier

Kasia ponoć wcześniej śpiewała niż mówiła. W domu mówiono jej, żeby zajęła się czymś innym, że to może być tylko jako hobby, żeby przestała już z tym śpiewaniem. Nie poddała się, to było silniejsze od niej… będąc jeszcze nastolatką brała udział w warsztatach Muzycznej Owczarni. Łączyła śpiewanie z aktorstwem, ukończyła kurs w L’art Studio w Krakowie.

Jest absolwentką Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej – to właśnie tam zaczęła się jej przygoda z jazzem. Jazzówkę łączyła ze studiami Muzykologicznymi oraz Polonistycznymi. Uwielbia bawić się słowami i ich melodyjnością, nie tylko w improwizacji wokalnej. Brała udział w warsztatach muzycznych z metody Physiological Voice Training wg Dr Huberta Noe i Flow Phonation oraz Voicingers. Studiuje na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Łodzi, na specjalności wokalistyka estradowa.

W śpiewaniu stawia na naturalność, szczerość oraz przekaz emocjonalny. Uważa, że każdy dzień uczy czegoś nowego, a najmniejszy drobiazg może zainspirować do napisania piosenki. Najlepiej czuje się będąc blisko natury, pomysły czerpie z obserwowania jej. W improwizacji wokalnej naśladuje nie tylko instrumenty muzyczne, ale także odgłosy zwierząt i maszyn. Lubi łamać schematy, łączyć ze sobą różne formy, przekraczać własne ograniczenia. Uważa, że najlepiej wychodzą jej rzeczy spontaniczne, dlatego tak ukochała sobie improwizacje wokalną. Słucha bardzo różnej muzyki, nie zamyka się na jeden gatunek, lubi poszukiwać nowych inspiracji.

Jej motto brzmi: Muzyka to wolność i źródło niekończących się inspiracji. Śpiewem możesz wyrazić wszystko!