Zespół

Na kanwie idei, że każdy może śpiewać, że muzykowanie to nasza naturalna potrzeba, a także w sprzeciwie wobec dzielenia ludzi na tych, którzy mają talent i tych, którzy się nie nadają, Patrycja założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu – szkołę śpiewu dla każdego – gdzie sama również prowadzi zajęcia i warsztaty wokalne. Jest twórczynią idei, autorką tekstów, kompozytorką i wokalistką w zespole SHE-la, menedżerką komunikacji i konsultantką artystyczną Cloud Theater oraz autorką opowiadań w projekcie Cloud Writing.

Oprócz działalności artystycznej prowadzi szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz nowatorskie warsztaty dla biznesu, podczas których muzykę (i muzykowanie) wykorzystuje do rozwijania umiejętności miękkich. O swoich pasjach – dydaktyce, muzyce i języku – opowiadała m. in. na konferencjach TEDxWroclaw, TEDxPolitechnikaWroclawska, Dream It Yourself, Creative Mornings czy Kobieta z Wiggorem, inspirując odbiorców do sięgania po więcej – do sięgania po marzenia, do odwagi by spełniać siebie, do wiary, że choć będzie trudno, to będzie warto.

We Wrocławskiej Szkole Śpiewu prowadzi zajęcia z emisji głosu, pisania piosenek i improwizacji. Pomaga uczniom przełamać bariery do śpiewu – chodzą słuchy, że zajęcia u niej to trochę śpiew, a trochę terapia duszy.

Ania łączy pisarskie zacięcie z miłością do muzyki. Pisze, komponuje, śpiewa – od niedawna z nieśmiałym ukulele o imieniu Paul oraz w zespole Po3. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Poznaniu, ukończyła również kreatywne pisanie oraz komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestniczyła w wielu projektach artystycznych: m.in. warsztaty European Jazz School 2017, musical „Czasy”, reż. Mariusz Kiljan, musical „Jeździec Burzy”, reż. Cezary Studniak, spektakl „Hotel Breslau”, reż. Karolina Konik, a jej utwory zostały docenione na wielu festiwalach m.in. III miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Muzyka to dla niej fascynująca, nierzadko zaskakująca przygoda. Zakochała się w niej, kiedy jako mała dziewczynka usłyszała utwory zespołu The Beatles (laureatka I miejsca na IX „Beatlemania Festival”). Stała się dla niej łącznikiem pomiędzy emocjami a światem zewnętrznym. Jej kolejną pasją jest teatr (współpracuje między innymi z Teatrem Ekstrawersja). W pracy z uczniem stara się pokazać każdemu, że najważniejsze jest to, aby cieszyć się śpiewaniem, ponieważ to cudowny sposób na wyrażenie siebie. Bardzo dużo satysfakcji czerpie z tego, że może komuś pomóc w odnalezieniu wokalnej ścieżki, aby później wspólnie nią podążać w poszukiwaniu coraz to nowych muzycznych odkryć.

Oprócz emisji głosu prowadzi u nas zajęcia z rytmiki, kształcenia słuchu, teorii muzyki w ujęciu jazzowym, pisania piosenek oraz improwizacji wokalnej.

Pola śpiewa, pisze muzykę i ubiera ją w słowa. Warsztat wokalny doskonaliła pod okiem pedagogów Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, warsztaty z układania słów w ładne zdania zafundowała jej wrocławska polonistyka. Współtworzy elektroniczny kolektyw Jabłonka oraz inspirowany rdzennym bluesem duet Pola Chobot & Adam Baran. Laureatka kilkunastu nagród muzycznych, doceniona m.in. przez Kasię Nosowską (II nagroda Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie) i Natalię Przybysz (I nagroda Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu). Wciąż zbiera doświadczenie sceniczne, występując na wielu ważnych festiwalach muzyki rozrywkowej m.in. Spring Break, Rawa Blues Festiwal, Fama Festiwal, Slot Art czy Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie. We wrześniu 2017 wydała debiutancką EP Brudno. Tytułowy singiel znalazł się w propozycjach do Listy Przebojów Radiowej Trójki.

W muzyce najbardziej ceni odwagę, prawdę i taniec na granicy poprawności. Nauczanie to dla niej ciągłe wyzwanie pełne inspirujących chwil i spotkań.

W naszej szkole prowadzi zajęcia z emisji głosu, kształcenia słuchu i elementów rytmiki.

Julka jest wokalistką (m.in zespołu KAGYUMA), aktorką scen muzycznych, pedagogiem wokalnym. Swoją energię życiową lokuje najchętniej w przekazie dźwiękowym oraz w nauce śpiewu. Jej podejście do dźwięku jest bardzo organiczne. Zarówno w nauczaniu jak i podczas własnej pracy scenicznej wykorzystuje różnorodne techniki wokalne, m.in. śpiew alikwotowy.

Wychodzi z założenia, że aby dźwięk mógł wyrażać nas w pełni, powinniśmy podchodzić do naszego ciała jak do instrumentu, mieć z nim kontakt i stale pracować nad przekraczaniem własnych barier. Głos śpiewany ma wielką moc i jest potężnym narzędziem autoterapeutycznym, gdyż pozwala każdemu człowiekowi spotkać się ze sobą bardziej i przekształcić uczucia w dźwięki. Tak właśnie wrażliwość staje się siłą, cisza dźwiękiem, a dźwięk oddechem.

W naszej szkole prowadzi zajęcia z emisji głosu, rytmiki, kształcenia słuchu, teorii muzyki w ujęciu jazzowym a także improwizacji wokalnej.

Teo to wrocławski aktor i reżyser, pedagog, twórca Cloud Theater, laureat WARTO 2018 w dziedzinie teatru. Artysta zajmujący się badaniem i nauczaniem technik aktorskich Michaiła Czechowa w świetle nauk psychologicznych i duchowych. Jest autorem kilku uznanych eksperymentów formalnych, szczególnie na polu kreatywnego wykorzystania nowych technologii w teatrze. Związany przez wiele lat z wrocławskim Teatrem Ad Spectatores. W swojej twórczości broni sensu istnienia artysty w dzisiejszym technologicznym świecie. Twórca idei “Tech is a Being” („Technologia jest Istotą”). W 2017 roku nominowany do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej.

Jeśli śpiewasz, parasz się teatrem, tańczysz, czy chcesz pięknie mówić do publiczności, na jego zajęciach poznasz narzędzia, które pomogą Ci robić to jeszcze lepiej i czerpać z tego jeszcze większą satysfakcję.

Zapraszamy do Teo nie tylko na zajęcia aktorskie, ale także zajęcia z interpretacji piosenki, podczas których nauczycie się bardziej być w piosence, a także lepiej zarządzać stresem i swoją obecnością sceniczną.

Agata jest tancerką związaną z baletem od najmłodszych lat. Jest studentką pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim z 7-letnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej. Jej autorskie zajęcia z ruchu scenicznego zorientowane są na indywidualne potrzeby wokalistów. To nie lekcje tańca ani praca nad choreografią, tylko dążenie do integracji z własnym ciałem.

Na zajęcia do Agaty można przyjść po to, by odnaleźć swój indywidualny ruch, pracować nad jego estetyką i zaufaniem do własnego ciała, a także nauczyć się panować nad swoim ciałem i współpracować z nim, co bywa trudne na scenie, kiedy pojawiają się objawy stresu. Można także uczestniczyć w zajęciach w duecie, ucząc się współistnieć na scenie i się na niej uzupełniać, a także prowadzić ruchowy dialog z partnerem podczas śpiewu.

Emil jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu i studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, wyróżnianym wielokrotnie za wyjątkowo dobry kontakt z solistą podczas akompaniowania. Jest aktywnym muzykiem, związanym z kilkoma zespołami, działaczem społecznym, akompaniatorem na wielu konkursach poezji śpiewanej i nie tylko. Akompaniował podczas wyróżnianych występów na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, a także podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jego pasja to realizacja dźwięku – fascynuje się szczególnie mikrofonami i fascynacja ta skłoniła go do zgromadzenia sporej ich kolekcji. Nagrywał wielu wokalistów i raperów. Realizuje także mobilne nagrywanie.

W naszej szkole prowadzi zajęcia z akompaniamentu, teorii muzyki, kształcenia słuchu i home recordingu. Może też zrealizować dla Ciebie nagranie Twojego wymarzonego utworu.