Zespół

Na kanwie idei, że każdy może śpiewać, że muzykowanie to nasza naturalna potrzeba, a także w sprzeciwie wobec dzielenia ludzi na tych, którzy mają talent i tych, którzy się nie nadają, Patrycja założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu – szkołę śpiewu dla każdego – gdzie sama również prowadzi zajęcia i warsztaty wokalne. 

Pedagożka z niemal 20-letnim doświadczeniem. Oprócz działalności artystycznej prowadzi szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz nowatorskie warsztaty dla biznesu, podczas których muzykę (i muzykowanie) wykorzystuje do rozwijania umiejętności miękkich. O swoich pasjach – dydaktyce, muzyce i języku – opowiadała m. in. na konferencjach TEDxWroclaw, TEDxPolitechnikaWroclawska, Dream It Yourself, Creative Mornings, Fuckup Nights czy Kobieta z Wiggorem, a także w Sejmie RP, inspirując odbiorców do sięgania po więcej – do sięgania po marzenia, do odwagi by spełniać siebie, do wiary, że choć będzie trudno, to będzie warto.

Jest twórczynią idei, autorką tekstów, kompozytorką i wokalistką w zespole SHE-la, menedżerką komunikacji i konsultantką artystyczną Cloud Theater oraz autorką opowiadań w projekcie Cloud Writing. W 2019 roku miał premierę jej autorski spektakl “Syrena – monomusical”, stanowiący połączenie monodramu z musicalem. Oprócz reżyserii i wykonawstwa, Patrycja napisała teksty i większość muzyki do spektaklu. Za swoją działalność artystyczną została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej 2019.

We Wrocławskiej Szkole Śpiewu prowadzi zajęcia z emisji głosu, pisania piosenek i improwizacji. Pomaga uczniom przełamać bariery do śpiewu – chodzą słuchy, że zajęcia u niej to trochę śpiew, a trochę terapia duszy.

Ania łączy pisarskie zacięcie z miłością do muzyki. Pisze, komponuje, śpiewa – z ukulele, autoharfą albo pianinem. Współtworzy zespoły CreARTive Project oraz Po3. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, ukończyła również dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczęszczała również do klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz do klasy fortepianu w PSM I stopnia w Oławie. Doświadczenie zdobywa także na wszelkiego rodzaju warsztatach (European Jazz School w Marburgu, Odkryj swój głos z O. Szwajgier, Voicingers, Flow Phonation z M. Sekułą-Lamberger) oraz festiwalach (m.in.. I miejsce na Festiwalu Beatlemania, III miejsce na Festiwalu Frazy, III miejsce na 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki). Miała również przyjemność współpracować z wyjątkowymi ludźmi podczas projektów teatralnych – musical „Jeździec Burzy” (scen. Arkadiusz Jakubik, reż. Cezary Studniak), musical „Czasy” (scen. Szymon Barabach, reż. Mariusz Kiljan) oraz spektakl „Hotel Breslau” w Teatrze Ekstrawersja we Wrocławiu (scen. i reż. Karolina Konik).

W muzyce zakochała się, kiedy jako mała dziewczynka usłyszała utwory zespołu The Beatles, właśnie wtedy dźwięki stały się dla niej łącznikiem pomiędzy emocjami a światem zewnętrznym. Ciągle poszukuje, uważa, że podczas tej fascynującej, nierzadko zaskakującej, muzycznej podróży najważniejsza jest szczerość, ale również ciekawość. Dlatego każdemu uczniowi stara się pomóc w odnalezieniu jego własnej wokalnej ścieżki, aby coraz pewniej mógł nią podążać odkrywając nowe inspiracje i brzmienia.

Z Wrocławską Szkołą Śpiewu związana jest od początku istnienia szkoły. Oprócz emisji głosu Ania prowadzi u nas zajęcia z rytmiki, kształcenia słuchu, teorii muzyki w ujęciu jazzowym, pisania piosenek oraz improwizacji wokalnej.

Ola jest wokalistką, tancerką i aktorką – absolwentką musicalu Akademii Muzycznej im.Grażyny i Klejstuta Bacewiczów w Łodzi. Zagrała w wielu spektaklach – na dużej scenie zadebiutowała w wieku 15 lat. Kilka spektakli współtworzyła. Była także solistką w chórze gospelowym. Dwukrotnie uczestniczyła w warsztatach musicalowych z certyfikowaną master teacher modelu ESTILL, Maureen Scott – wykładowczynią Royal Academy of Music w Londynie na kierunku Musical Theatre. Ola jest także absolwentką muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Muzyka jest dla niej oderwaniem od wszelkich trosk. Śpiewanie i scena dają jej niesamowitą satysfakcję i siłę. Sama mówi: ,,Chyba krzyczałam najgłośniej ze wszystkich dzieci w zerówce i dostałam jakąś rolę w przedstawieniu szkolnym i od tego się zaczęło. Parę lat później zobaczyłam spektakl muzyczny, który przyjechał do mojej miejscowości, poczułam radość ludzi, którzy występują i zamarzyło mi się to samo – tak urodziła się moja miłość do musicalu”.

Śpiewa, bo sprawia jej to największą radość. Radość, którą chciałaby przekazywać innym poprzez swoją muzykę. Jej pasją jest jazz. Narodził się dzięki wpływom przyjaciół i nauczycieli z Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. A owocem są dwie prace dyplomowe oraz liczne aranżacje i koncerty z różnymi zespołami jazzowymi.

Wojtek jest aktorem scen muzycznych. Znaczy to tyle, że jest aktorem, który śpiewa i do tego tańczy. Choć do tańca średnio się chce przyznawać. Od 18 lat mieszka we Wrocławiu, w tym czasie (i wcześniej również) uprawiał chyba każdy możliwy rodzaj śpiewu, od muzyki dawnej, barokowej, klasycznej, operowej, po blues, jazz, a nawet rockowe, hardcore’owe, ciężkie brzmienia. Współpracował z Opera Wrocławska, Filharmonią Wrocławską i całą masą chórów ze stolicy Dolnego Śląska. Obecnie współpracuje z Cloud Theater oraz Teatr Muzyczny Capitol. Można go również zobaczyć i posłuchać podczas występów w Antykabarecie: Dobry Wieczór we Wrocławiu. W 2018 roku został jednym z laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki podczas 39 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Śpiew postrzega jako możliwość totalnej wypowiedzi. Głos ma być narzędziem, nie celem samym w sobie. Naukę śpiewu uważa za możliwość zajrzenia bardzo głęboko w siebie i wydobycie najbardziej zaskakujących emocji.

Praktykuje aikido w Dojo Wrocław Aikikai, uważa to za nierozłączną część jego życia jako artysty, pozwalającą na odkrywanie siebie z zupełnie innej, niecodziennej, trochę survivalowej strony. 

Gabrysia jest flecistką, wokalistką, kompozytorką oraz muzykoterapeutą. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku muzykoterapia i absolwentka PSM we Wrocławiu w specjalności flet poprzeczny. Od 10 lat czynnie działająca na polskiej scenie muzycznej występująca na wielu festiwalach (m.in. Pol’and’Rock FestivalFestiwal FamaSlot Art Festival, Ostróda Reggae Festival). Swoje najbardziej szalone pomysły realizuje w zespole Fox in the Box. Czynnie koncertuje także z zespołem Bethel.

Pasje muzyczne łączy z pracą muzykoterapeutyczną. Pragnie przekazywać innym, że z muzyki, śpiewu, a także tańca można czerpać ogromną satysfakcję niezależnie od posiadanych umiejętności. Radość płynąca z doświadczania sztuki prowadzi do zadowolenia z własnego życia i otwarcia się na samego siebie. Swoje doświadczenia chciałaby przekazywać innym, dzielić się nimi i pokazywać jak niesamowicie wielowymiarowy jest świat muzyki. Dla każdego jest w nim miejsce o ile tylko na to sobie pozwoli.

Teo to wrocławski aktor i reżyser, pedagog, twórca Cloud Theater, laureat WARTO 2018 w dziedzinie teatru. Artysta zajmujący się badaniem i nauczaniem technik aktorskich Michaiła Czechowa w świetle nauk psychologicznych i duchowych. Jest autorem kilku uznanych eksperymentów formalnych, szczególnie na polu kreatywnego wykorzystania nowych technologii w teatrze. Związany przez wiele lat z wrocławskim Teatrem Ad Spectatores. W swojej twórczości broni sensu istnienia artysty w dzisiejszym technologicznym świecie. Twórca idei “Tech is a Being” („Technologia jest Istotą”). W 2017 roku nominowany do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej.

Jeśli śpiewasz, parasz się teatrem, tańczysz, czy chcesz pięknie mówić do publiczności, na jego zajęciach poznasz narzędzia, które pomogą Ci robić to jeszcze lepiej i czerpać z tego jeszcze większą satysfakcję.

Zapraszamy do Teo nie tylko na zajęcia aktorskie, ale także zajęcia z interpretacji piosenki, podczas których nauczycie się bardziej być w piosence, a także lepiej zarządzać stresem i swoją obecnością sceniczną.

Agata jest tancerką związaną z baletem od najmłodszych lat. Jest studentką pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim z 8-letnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej. Jej autorskie zajęcia z ruchu scenicznego zorientowane są na indywidualne potrzeby wokalistów. To nie lekcje tańca ani praca nad choreografią, tylko dążenie do integracji z własnym ciałem.

Na zajęcia do Agaty można przyjść po to, by odnaleźć swój indywidualny ruch, pracować nad jego estetyką i zaufaniem do własnego ciała, a także nauczyć się panować nad swoim ciałem i współpracować z nim, co bywa trudne na scenie, kiedy pojawiają się objawy stresu. Można także uczestniczyć w zajęciach w duecie, ucząc się współistnieć na scenie i się na niej uzupełniać, a także prowadzić ruchowy dialog z partnerem podczas śpiewu.

Emil jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu i studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, wyróżnianym wielokrotnie za wyjątkowo dobry kontakt z solistą podczas akompaniowania. Jest aktywnym muzykiem, związanym z kilkoma zespołami, działaczem społecznym, akompaniatorem na wielu konkursach poezji śpiewanej i nie tylko. Akompaniował podczas wyróżnianych występów na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, a także podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jego pasja to realizacja dźwięku – fascynuje się szczególnie mikrofonami i fascynacja ta skłoniła go do zgromadzenia sporej ich kolekcji. Nagrywał wielu wokalistów i raperów. Realizuje także mobilne nagrywanie.

W naszej szkole prowadzi zajęcia z akompaniamentu, teorii muzyki, kształcenia słuchu i home recordingu. Może też zrealizować dla Ciebie nagranie Twojego wymarzonego utworu.

Piotrek to absolwent Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim, obecnie student Wydziału Wokalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Człowiek wszechstronny muzycznie – od metalu przez folk, poezję śpiewaną, aż do śpiewu klasycznego, muzyki chóralnej, opery i musicalu. Od ponad 15 lat związany z folklorystycznym zespołem Fajna Ferajna, z którym nagrali już kilka płyt i brali udział w audycjach radiowych. Od jakiegoś czasu z Katarzyną Grono współtworzy duet Mhmm grając autorskie kompozycje. Śpiewa również w kilku chórach, z którymi koncertuje w kraju i za granicą.Uczy, ponieważ lubi, jak ludzie się uśmiechają, a muzyka daje radość. Przekazywanie zdobytej wiedzy i doświadczeń sprawia również, że on sam czuje się szczęśliwy.

W naszej szkole prowadzi zajęcia z emisji głosu oraz akompaniamentu na gitarze.

Marzena to doświadczona wokalistka i trenerka emisji głosu. Absolwentka studiów podyplomowych Retoryka funkcyjna, emisja i rehabilitacja głosu. Z muzyką związana od najmłodszych lat – uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrowie Wielkopolskim. Swój wokal kształciła i doskonaliła pod okiem najlepszych nauczycieli z Polski i zagranicy, poznając wiele metod i technik pracy z głosem. Jej muzyczne serce rozdarte jest między zespołem Ke Nako, z którym koncertuje i pracuje nad autorską muzyką, a wrocławskim chórem Gospel Life, w którym jest trenerką wokalną, solistką i chórzystką w jednym. Ma doświadczenie studyjne i estradowe – koncertuje zarówno jako frontmanka, jak i jako chórki/chórzystka. Dzięki temu miała przyjemność współdzielić scenę m.in. z takimi ludźmi muzyki jak: Grażyna Łobaszewska, Kayah, The Village People, a także występować na prestiżowych scenach takich jak: Jarocin Festiwal, Sylwester na wrocławskim rynku, Capitol – finał 40PPA, Hala stulecia, itd. Brała z powodzeniem udział w 9 edycji programu Must be the music – Tylko muzyka (4xTAK).

W pracy z uczniem kieruje się zasadą: To od Ciebie zależy, co i jak będziesz chciał przekazać swoim głosem, trener może tylko wskazać narzędzia, dzięki którym to osiągniesz. Ograniczenia są tylko w naszych głowach.

Marcelina Konieczna to absolwentka wokalistyki jazzowej w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie w klasie dr Danuty Sendeckiej. Muzyka, a w szczególności śpiew, to jej ogromna miłość już od najmłodszych lat, kiedy to w przedszkolu zwyciężyła pierwszy konkurs wokalny wykonując piosenkę o piesku. Od tamtej pory zarówno muzykowanie jak i czworonogi stały się dla niej życiowymi priorytetami.

Krótko po przedszkolnym konkursie zaczął się kilkunastoletni maraton, kiedy to wielokrotnie zostawała laureatką wielu ogólnopolskich przeglądów piosenki, na których zdobywała doświadczenie na scenie, a także szlifowała swoje umiejętności podczas wielu warsztatów muzycznych.

Zafascynowana instrumentem głosu, odkrywając coraz to szersze możliwości, cały czas kształci się pod okiem najlepszych specjalistów w Polsce, aby rozwiązywać wszelkie emisyjne zagwozdki – być coraz to lepszą wokalistką oraz nauczycielem dla swoich uczniów. Uważa, że głos jest tak nieobliczalnym instrumentem, że przy odpowiednim jego użyciu jest w stanie niejednokrotnie nas zaskoczyć.

Jej motto brzmi: możesz wszystko! Tylko trzeba cierpliwie o to walczyć :). I to właśnie stara się zaszczepić swoim uczniom.

Z zawodu i z pasji fizjoterapeuta, z zamiłowania zajmujący się również śpiewem – w praktyce (przez wiele lat śpiewał w chórach) i w teorii (współtwórca metody pracy z głosem w ujęciu ruchowym, określanej jako KINEMISJA – podręcznik w przygotowaniu). Absolwent kierunku i Wydziału Fizjoterapii na wrocławskiej AWF. Fizjoterapeuta, praktyk, badacz i dydaktyk, założyciel marki Physioteam, członek Krajowej Rady Fizjoterapii.

Na drodze rozwoju terapeutycznego, naukowego i dydaktycznego utwierdził się w przekonaniu, że jedną z najważniejszych zdolności ludzkiego organizmu jest adaptacja będąca podstawą rozwoju organizmów żywych, a jednocześnie fundamentem fizjoterapii jako profesji. Umiejętność wykorzystania tego fenomenu stała się siłą napędową jego działań oraz częścią codziennych doświadczeń terapeutycznych i dydaktycznych.

Jeśli potrzebujesz fizjoterapeutycznego wsparcia aparatu głosu, możesz liczyć na jego pomoc. Sławek współpracuje również z logopedami i neurologopedami.