Zespół

Na kanwie idei, że każdy może śpiewać, że muzykowanie to nasza naturalna potrzeba, a także w sprzeciwie wobec dzielenia ludzi na tych, którzy mają talent i tych, którzy się nie nadają, Patrycja założyła Wrocławską Szkołę Śpiewu – szkołę śpiewu dla każdego – gdzie sama również prowadzi zajęcia i warsztaty wokalne. Jest twórczynią idei, autorką tekstów, kompozytorką i wokalistką w zespole SHE-la, menedżerką komunikacji i konsultantką artystyczną Cloud Theater oraz autorką opowiadań w projekcie Cloud Writing.

Pedagożka z niemal 20-letnim doświadczeniem. Oprócz działalności artystycznej prowadzi szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz nowatorskie warsztaty dla biznesu, podczas których muzykę (i muzykowanie) wykorzystuje do rozwijania umiejętności miękkich. O swoich pasjach – dydaktyce, muzyce i języku – opowiadała m. in. na konferencjach TEDxWroclaw, TEDxPolitechnikaWroclawska, Dream It Yourself, Creative Mornings czy Kobieta z Wiggorem, a także w Sejmie RP, inspirując odbiorców do sięgania po więcej – do sięgania po marzenia, do odwagi by spełniać siebie, do wiary, że choć będzie trudno, to będzie warto.

We Wrocławskiej Szkole Śpiewu prowadzi zajęcia z emisji głosu, pisania piosenek i improwizacji. Pomaga uczniom przełamać bariery do śpiewu – chodzą słuchy, że zajęcia u niej to trochę śpiew, a trochę terapia duszy.

Ania łączy pisarskie zacięcie z miłością do muzyki. Pisze, komponuje, śpiewa – od niedawna z nieśmiałym ukulele o imieniu Paul oraz w zespole Po3. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Poznaniu, ukończyła również kreatywne pisanie oraz komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestniczyła w wielu projektach artystycznych: m.in. warsztaty European Jazz School 2017, musical „Czasy”, reż. Mariusz Kiljan, musical „Jeździec Burzy”, reż. Cezary Studniak, spektakl „Hotel Breslau”, reż. Karolina Konik, a jej utwory zostały docenione na wielu festiwalach m.in. III miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Muzyka to dla niej fascynująca, nierzadko zaskakująca przygoda. Zakochała się w niej, kiedy jako mała dziewczynka usłyszała utwory zespołu The Beatles (laureatka I miejsca na IX „Beatlemania Festival”). Stała się dla niej łącznikiem pomiędzy emocjami a światem zewnętrznym. Jej kolejną pasją jest teatr (współpracuje między innymi z Teatrem Ekstrawersja). W pracy z uczniem stara się pokazać każdemu, że najważniejsze jest to, aby cieszyć się śpiewaniem, ponieważ to cudowny sposób na wyrażenie siebie. Bardzo dużo satysfakcji czerpie z tego, że może komuś pomóc w odnalezieniu wokalnej ścieżki, aby później wspólnie nią podążać w poszukiwaniu coraz to nowych muzycznych odkryć.

Oprócz emisji głosu prowadzi u nas zajęcia z rytmiki, kształcenia słuchu, teorii muzyki w ujęciu jazzowym, pisania piosenek oraz improwizacji wokalnej.

Ola jest wokalistką, tancerką i aktorką – absolwentką musicalu Akademii Muzycznej im.Grażyny i Klejstuta Bacewiczów w Łodzi. Zagrała w wielu spektaklach – na dużej scenie zadebiutowała w wieku 15 lat. Kilka spektakli współtworzyła. Była także solistką w chórze gospelowym. Dwukrotnie uczestniczyła w warsztatach musicalowych z certyfikowaną master teacher modelu ESTILL, Maureen Scott – wykładowczynią Royal Academy of Music w Londynie na kierunku Musical Theatre. Ola jest także absolwentką muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Muzyka jest dla niej oderwaniem od wszelkich trosk. Śpiewanie i scena dają jej niesamowitą satysfakcję i siłę. Sama mówi: ,,Chyba krzyczałam najgłośniej ze wszystkich dzieci w zerówce i dostałam jakąś rolę w przedstawieniu szkolnym i od tego się zaczęło. Parę lat później zobaczyłam spektakl muzyczny, który przyjechał do mojej miejscowości, poczułam radość ludzi, którzy występują i zamarzyło mi się to samo – tak urodziła się moja miłość do musicalu”.

Śpiewa, bo sprawia jej to największą radość. Radość, którą chciałaby przekazywać innym poprzez swoją muzykę. Jej pasją jest jazz. Narodził się dzięki wpływom przyjaciół i nauczycieli z Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. A owocem są dwie prace dyplomowe oraz liczne aranżacje i koncerty z różnymi zespołami jazzowymi.

Wojtek jest aktorem scen muzycznych. Znaczy to tyle, że jest aktorem, który śpiewa i do tego tańczy. Choć do tańca średnio się chce przyznawać. Od 18 lat mieszka we Wrocławiu, w tym czasie (i wcześniej również) uprawiał chyba każdy możliwy rodzaj śpiewu, od muzyki dawnej, barokowej, klasycznej, operowej, po blues, jazz, a nawet rockowe, hardcore’owe, ciężkie brzmienia. Współpracował z Opera Wrocławska, Filharmonią Wrocławską i całą masą chórów ze stolicy Dolnego Śląska. Obecnie współpracuje z Cloud Theater oraz Teatr Muzyczny Capitol. Można go również zobaczyć i posłuchać podczas występów w Antykabarecie: Dobry Wieczór we Wrocławiu. W 2018 roku został jednym z laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki podczas 39 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Śpiew postrzega jako możliwość totalnej wypowiedzi. Głos ma być narzędziem, nie celem samym w sobie. Naukę śpiewu uważa za możliwość zajrzenia bardzo głęboko w siebie i wydobycie najbardziej zaskakujących emocji. Praktykuje aikido w Dojo Wrocław Aikikai, uważa to za nierozłączną część jego życia jako artysty, pozwalającą na odkrywanie siebie z zupełnie innej, niecodziennej, trochę survivalowej strony. 

Gabrysia jest flecistką, wokalistką, kompozytorką oraz muzykoterapeutą. Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku muzykoterapia i absolwentka PSM we Wrocławiu w specjalności flet poprzeczny. Od 10 lat czynnie działająca na polskiej scenie muzycznej występująca na wielu festiwalach (m.in. Pol’and’Rock FestivalFestiwal FamaSlot Art Festival, Ostróda Reggae Festival). Swoje najbardziej szalone pomysły realizuje w zespole Fox in the Box. Czynnie koncertuje także z zespołem Bethel. Pasje muzyczne łączy z pracą muzykoterapeutyczną. Pragnie przekazywać innym, że z muzyki, śpiewu, a także tańca można czerpać ogromną satysfakcję niezależnie od posiadanych umiejętności. Radość płynąca z doświadczania sztuki prowadzi do zadowolenia z własnego życia i otwarcia się na samego siebie. Swoje doświadczenia chciałaby przekazywać innym, dzielić się nimi i pokazywać jak niesamowicie wielowymiarowy jest świat muzyki. Dla każdego jest w nim miejsce o ile tylko na to sobie pozwoli.

Karolina to wokalistka, nauczycielka śpiewu, pedagog, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Głos, twarz i serce zespołu KAIRO, jednocześnie członek jednego z najbardziej znanych trio wokalnych w Polsce – Me Myself And I, z którym tworzy nowy projekt muzyczny. Występowała na scenach w całej Polsce. Przed ukończeniem renomowanej szkoły jazzowej w Katowicach, rozwijała się wokalnie we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a jej miłość do muzyki zaczęła się od gry na skrzypcach. Szybko jednak odkryła, że śpiew jest najbliższą jej formą ekspresji. Fanka fuzji muzyki jazzowej i elektronicznej. W muzyce ceni najbardziej różnorodność i twórcze przekraczanie własnych granic. Ciągle poszukuje nowych wrażeń i doświadczeń, zwolenniczka holistyczego podejścia do nauki śpiewu.

Teo to wrocławski aktor i reżyser, pedagog, twórca Cloud Theater, laureat WARTO 2018 w dziedzinie teatru. Artysta zajmujący się badaniem i nauczaniem technik aktorskich Michaiła Czechowa w świetle nauk psychologicznych i duchowych. Jest autorem kilku uznanych eksperymentów formalnych, szczególnie na polu kreatywnego wykorzystania nowych technologii w teatrze. Związany przez wiele lat z wrocławskim Teatrem Ad Spectatores. W swojej twórczości broni sensu istnienia artysty w dzisiejszym technologicznym świecie. Twórca idei “Tech is a Being” („Technologia jest Istotą”). W 2017 roku nominowany do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej.

Jeśli śpiewasz, parasz się teatrem, tańczysz, czy chcesz pięknie mówić do publiczności, na jego zajęciach poznasz narzędzia, które pomogą Ci robić to jeszcze lepiej i czerpać z tego jeszcze większą satysfakcję.

Zapraszamy do Teo nie tylko na zajęcia aktorskie, ale także zajęcia z interpretacji piosenki, podczas których nauczycie się bardziej być w piosence, a także lepiej zarządzać stresem i swoją obecnością sceniczną.

Agata jest tancerką związaną z baletem od najmłodszych lat. Jest studentką pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim z 8-letnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej. Jej autorskie zajęcia z ruchu scenicznego zorientowane są na indywidualne potrzeby wokalistów. To nie lekcje tańca ani praca nad choreografią, tylko dążenie do integracji z własnym ciałem.

Na zajęcia do Agaty można przyjść po to, by odnaleźć swój indywidualny ruch, pracować nad jego estetyką i zaufaniem do własnego ciała, a także nauczyć się panować nad swoim ciałem i współpracować z nim, co bywa trudne na scenie, kiedy pojawiają się objawy stresu. Można także uczestniczyć w zajęciach w duecie, ucząc się współistnieć na scenie i się na niej uzupełniać, a także prowadzić ruchowy dialog z partnerem podczas śpiewu.

Emil jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu i studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, wyróżnianym wielokrotnie za wyjątkowo dobry kontakt z solistą podczas akompaniowania. Jest aktywnym muzykiem, związanym z kilkoma zespołami, działaczem społecznym, akompaniatorem na wielu konkursach poezji śpiewanej i nie tylko. Akompaniował podczas wyróżnianych występów na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, a także podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jego pasja to realizacja dźwięku – fascynuje się szczególnie mikrofonami i fascynacja ta skłoniła go do zgromadzenia sporej ich kolekcji. Nagrywał wielu wokalistów i raperów. Realizuje także mobilne nagrywanie.

W naszej szkole prowadzi zajęcia z akompaniamentu, teorii muzyki, kształcenia słuchu i home recordingu. Może też zrealizować dla Ciebie nagranie Twojego wymarzonego utworu.