Emil Smardzewski

Urodzony w Zgorzelcu 18.07.1995, gdzie ukończył I i II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz technikum realizacji dźwięku w Szkole Muzyki Nowoczesnej, tamże. Doświadczenie zdobywał również podczas różnorodnych warsztatów pianistycznych oraz jako akompaniator (wielokrotnie wyróżniany za wyjątkowo dobry kontakt z solistą) podczas festiwali, m.in. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Zgorzelcu, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Fete De La Musique, II Album Muzyki Współczesnej (prawykonanie utworu „Czar Miłości”). W latach 2015 – 2018 związany z Sulikowskim Domem Kultury jako instruktor muzyczny oraz realizator dźwięku na wydarzeniach kulturalnych (m.in. realizacja dźwięku na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu). Nauczyciel muzyki w Zespole Szkół Niepublicznych „UNLOCK”.

Jest aktywnym muzykiem, zaangażowanym w wiele projektów artystycznych jako twórca muzyki, aranżer oraz wykonawca, m.in. w 2019 roku brał udział w nagraniach płyty „Save Yourself” zespołu Charlie Kilo, w latach 2019/20 w tworzeniu i nagraniach muzyki do monomusicalu „Syrena”, klawiszowiec w zespołach Paihivo oraz She-La, aranżer oraz wykonawca w kilku czułościach – autorskim projekcie wokalistki, Anny Kamińskiej, współtwórca muzyki oraz tekstów w autorskim projekcie Kwarta w Nocy. W trio kreatywnym z Anną Kamińską i Jankiem Kamińskim współpracują z firmą Ortega w zakresie zdjęć oraz nagrań promocyjnych.

Pasjonują go realizacja dźwięku, elektroakustyka, motoryzacja i fotografia.
Zgromadził całkiem pokaźną kolekcję różnorodnych mikrofonów.

W naszej szkole prowadzi zajęcia z akompaniamentu, teorii muzyki, kształcenia słuchu i home recordingu. Może też zrealizować nagranie Twojego wymarzonego utworu.